Home

Vodní mapa Vltava

Mapa jezů, Vodácká navigace, Kilometráž Vltavy - Potápka

Mapa jezů, Vodácká navigace, Kilometráž Vltavy. 30. 9. 2020. Níže je vodácká navigace řeky Vltavy v úseku Vyšší Brod - Český Krumlov - Boršov. Na mapě je také zakreslena kilometráž Vltavy, která Vám pomůže v plánování cesty. Optimální denní délka trasy je kolem 20 km Mapa Vltava, km 396,5 - přítok (Přítok (vodní turistika)) - detailní mapa okolí (základní, turistická, satelitní, panoramatická, atd.), plánování. Hledání Trasa Přihlásit doMoje mapy Zavřít. Panorama Fotky Panorama Fotky Webkamera 3D pohled. Vltava, km 393,4 - stupeň. Stupeň (vodní turistika) Lenora, Česko. Trasa. Uložit. Sdílet. Tipy na výlet.

Vltava však má hlavní část v samotném centru města, kde je využívána pro vodní rekreaci, turistiku a rybářství a na březích se hlavně nalézá mnoho památek. Nejvýznamnější je na místě brodu Karlův most ( postavený Karlem IV Hledání Trasa Přihlásit doMoje mapy Zavřít Panorama Fotky Webkamera 3D pohled. Vltava, km 37 - přítok. Přítok (vodní turistika) Klecany - Klecánky, Česko. Trasa. Uložit. Sdílet. Tipy na výlet.

Vltava, km 396,5 - přítok (Přítok (vodní turistika)) • Mapy

  1. Vltavskou vodní cestu dopravně významnou využívanou tvoří úsek od říčního km 91,5 (Třebenice) po soutok s vodním tokem Labe, včetně výústní části vodního toku Berounky po přístav Radotín a úsek od říčního km 241,4 (České Budějovice) po říční km 91,5 (Třebenice), včetně výústí vodního toku Malše po říční km 1,6, jen pro plavidla o nosnosti do 300.
  2. Plavební mapy Labe a Vltavy. Mapy námořní, řek a kanálů + odkazy ke stáhnutí. Ale také požadavky na hledané mapy. Třeba je někdo má. Moderátoři: Pepa, windward, vilma. 72 příspěvků. 1. 2. 3
  3. mapa Vltavy | INGETOUR - půjčovna lodí a raftů - Vltava. +420 775 748 800. info@ingetour.cz
  4. u. Mapa Vodní cesty ČR. Po prozkoumání se dá říci že lze použít na toky Vltava od slaé přehrady po soutok na Mělníku a samozřejmě od 962 km Labe až po hranice. K tomu je přidaná plavební dráha na Lipně. Co se týká těchto cest jsou označeny dobře u mostů jsou.
  5. Toky ve správě Povodí Vltavy, státní podnik. Povodí Vltavy, státní podnik je správcem významných vodních toků, určených drobných vodních v hydrologickém povodí Vltavy a v hraničních úsecích v hydrologickém povodí Dunaje. Přehled spravovaných vodních toků lze zjistit v centrální evidenci vodních toků (CEVT) na.
  6. imálně 2x ročně, na jiných úsecích podle potřeb a množství změn. PDF mapy jsou v rozsahu: Labe říční km 726,6 - 949,2 (státní hranice SRN - Hrčáky pod Přeloučí), Vltava říční km 0,0 - 91,6 (Mělník - Třebenice). Digitální plavební mapy jsou zdarma.
  7. Listy české plavební mapy. Distribuce plavebních map pro Českou republiku probíhá na dvou úrovních. První z nich jsou listy plavebních map ve formátu pdf, jimiž je pokryto Labe od státní hranice po Přelouč a Vltava od Mělníka po Třebenice. Druhou úrovní jsou mapy ve formátu Vnitrozemský ECDIS (S-57), které jsou.

Vltava, km 393,4 - stupeň (Stupeň (vodní turistika)) • Mapy

Rybářský revír 401 016 - vodní nádrž Brnky - Vltava 4 (H), číslo revíru: 401 016, 401016 | Najdirevír.cz - rybářské revíry, rybářství, rybářská mapa Seznam kempů a mapa Vltavy. Fotogalerie Rafty Vltava. Podmínky půjčovny lodí a raftů Rafty Vltava Český Krumlov. Bezpečnostní instrukce pro sjezd vody. Odemykání a zamykání Vltavy s půjčovnou Rafty Vltava. Sjíždění Vltavy pro začátečníky. Vodácké zájezdy. Vodácká mapa Vltavy. Opravy a lepení raftů-lodí. Odkazy. Mapa obsahuje popis vltavské vodní cesty, pokyny pro plavbu na Vltavě ve smysluplatných zákonů, vyhlášek a Řádu plavební bezpečnosti ( včetně nejpoužívanějších znaků), plavební mapu řeky od Třebenic po ústí řeky do Labe v Mělníku v měřítku 1:20 000, plavební mapy přehradních nádrží Lipno, Orlík, Slapy a části toku řeky Otavy od Písku po ústí do.

Vltava - map

Půjčovna lodí Vltava - řeka Vltava, vodácká mapa Vltavy. Vodáci, chystáte-li se vyrazit na řeku Vltavu, půjčovna lodí Vltava nabízí vodákům na sjíždění Vltavy několik osvědčených vodáckých tras na 3 a více dní.Pokud byste si nevybrali z uvedených tras, neváhejte nás kontaktovat, půjčovna lodí Vltava ochotně poradí s naplánováním vodácké trasy Vodní stavy; Mapa jezů Mapa Vltavy s jezy a kempy. Podrobná mapa služeb. Fotogalerie. Videa. Důležité informace. Diskuze a dotazy. Vodní stavy. Koupím prodám.

Dolní Vltava. Dolní Vltava je úsek od ústí Vltavy do Prahy. Tento úsek je skrz Labskou vodní cestou napojen na evroou síť vodních cest, což této vodní cestě dává mezinárodný význam.Využívaná je nejen výletními loděmi a další reakreačními plavidly, ale využívájí ji také nákladní lodě Mapa - základní mapové podklady uzpůsobené k přehledné orientaci na mapě. V levém sloupci vepište do pole Vyhledávání hledané místo a stiskněte na tlačítko Hledat. Výsledky vyhledávání se zobrazí v pravém panelu setříděny do záložek, podle druhu nalezených míst Mapa horního toku Vltavy s jezy a kempy. Stáhnout mapu Vltavy v plném rozlišení. Jezy na Vltavě a jejich sjízdnost 1. Vyšší Brod - jez U Bílého mlýna. Šikmý jez, který na začátku plavby prověří zejména kánoisty. Sjíždí se vlevo a loď lze přenést po levém břehu. 2. Herbertov - jez Horní mlý

Mapa Vltavy Kemp Koloběžky Kle ť Město Výhodou tohoto úseku je dobrá splavnost, protože začíná hned pod vodní nádrží Lipno II. Minimální potřebný stav vody pro splutí je 60 cm. Aktuální stav vody můžete zjistit na webu Povodí Vltavy Dnes na Vltavě pracuje celkem 40 vodní elektráren. Dohromady mají instalovány výkon 748 MW (z toho 719,28 MW Vltavská kaskáda ). Za rok vyrobí celkem asi 1 000 - 1 500 Gwh elektrické energie, což je asi polovina celkové roční výroby elektrické energie vodních elektráren na území České republiky a asi 1,5% celkové výroby.

Legenda hydrologických jevů. údaj není k dispozici. sucho. normální stav. 1. stupeň povodňové aktivity (bdělost) 2. stupeň povodňové aktivity (pohotovost) 3. stupeň povodňové aktivity (ohrožení) 3. stupeň povodňové aktivity (extrémní povodeň) Stavy a průtoky Vltavská kaskáda je soustava devíti vodních děl na řece Vltavě, vybudovaných po etapách mezi lety 1930 a 1992.Do Vltavské kaskády patří přehrada zadržující největší objem vody z českých nádrží (Orlík) i přehrada největší co do plochy hladiny (Lipno) Vodácké tričko - Mapa vltava. Vyrážíte s partou nebo rodinou na vodu? Pořiďte si stylová trička a dejte všem vědět, že patříte k sobě. Zvolte barvu a velikost trička 100% bavlna gramáž 160g/m2 kvalitní elastický potisk Tabulka velikostí zde (v novém okně

Významné vodní toky v hlavním městě Praze a vodní díla na nich vybudovaná. Úsek Vltavy na území hl.m. Prahy je dlouhý 30,5 km. Průměrný průtok činí 148 m 3 /s. Berounka má v úseku od hranice Prahy po ústí do Vltavy délku 9,5 km a průměrný průtok 35,6 m 3 /s. Koryto Vltavy je v prostoru širšího centra Prahy upraveno a regulováno Studená Vltava vzniká západně od obce Haidmühle v Bavorsku soutokem potoků Goldgrubenbach a Rothbach, pramenících na hoře Haidel (1166 m). Protéká Haidmühle, v délce 1,5 km tvoří německo-českou státní hranici a u Nového Údolí vtéká na území Česka. Od státní hranice teče do Stožce při průměrném sklonu dna 0,39 %, potom se sklon v úseku do Černého Kříže. Vltava je nejdelší řeka v ČR. Pramení na Šumavě poblíž Kvildy (Teplá Vltava), soutokem se Studenou Vltavou pak vzniká Vltava. Délka celého toku je 430 Km. U Mělníka se vlévá do Labe. Méně známý je horní úsek Vltavy (nad Lipnem). Teplá Vltava je sjízdná z Polky či Horní Vltavice a je možné dojet až do Lipenské. Vltava - Plavební mapa pro rekreační plavbu. Mapa obsahuje popis vltavské vodní cesty, pokyny pro plavbu na Vltavě ve smyslu platných zákonů, vyhlášek a Řádu plavební bezpečnosti, plavební mapu řeky ve směru říčního kilomeerování, tedy proti proudu od ř. km 0,00 (Mělník) až po ř. km 239,6 (České Budějovice) a přehradní nádrž Lipno Vltavská vodní cesta začíná pod českobudějovickým Dlouhým mostem. Díky plavební komoře v Hněvkovicích je na Vltavě pro malá plavidla splavných více než sto kilometrů na Orlickou přehradu, odkud lze pokračovat dále na Slapy, do Prahy, k soutoku s Labem v Mělníku a pak ještě dále do Evropy

Vltavská vodní cesta. Na malém plavidle z centra Českých Budějovic až do Prahy, potažmo Mělníka. V rámci Vltavské vodní cesty se můžete s malou lodí plavit z centra Českých Budějovic od Lannovy loděnice až do Prahy. Budete projíždět krásnými scenériemi okolo mnoha památek, kde můžete zastavit a udělat si výlet na. 3. etapa: Zlatá Koruna - Boršov nad Vltavou (5h jízdy) Vyplujete ze Zlaté Koruny a Vltava se stáčí do lesů. Za tři hodiny proplujete kolem zříceniny hradu Dívčí kámen, který stojí za zhlédnutí. Poté poplujete dále na Boršov nad Vltavou. Po přenesení Boršovského jezu je po 10 minutách na levém břehu kemp Poslední. Vltava zdrž VD Štěchovice: 91,15: levý: Třebenice: veřejný: Povodí Vltavy, s. p. Sjezd lze využít pouze mimo provozní dobu vleku přes vodní dílo Slapy (provozní doba vleku - v pondělí, středu, pátek, sobotu a neděli od 8:00 hodin do 18:00 hodin, od 1. května do 30. září) Zvětšit mapu. Bez omezení (vyznačeno modře) lze s motorovým člunem jezdit vždy ve vzdálenosti větší než 25 m od břehu na Labi od říčního km 102,2 (Chvaletice) po hranici s Německem a na Vltavě od říčního km 91,5 (Třebenice) po soutok s Labem včetně ústí Berounky po přístav Radotín a od říčního km 135,0. Jez Rožmberk nad Vltavou - Jez Rožmberk nad Vltavou, ř. km. 308,5 byl v roce 1997 podroben rekonstrukci, je konstruován jako kolmý jez, pod kterým se tvoří nebezpečný vodní vývar. Je vybaven širokou uzavřenou propustí vlevo a úzkou sportovní propustí vpravo pro splouvání

Článek stručně uvádí historický vývoj Labsko-vltavské vodní cesty (LVVC) a zaměřuje se na dokumentaci a prezentaci vybudovaných objektů za účelem jejího souvislého splavnění. Moderní úpravy vodní cesty začaly počátkem 19. století a zaměřovaly se zejména na regulační práce. V roce 1896 byla zřízena Komise pro kanalizování řek Vltavy a Labe v Čechách. Kvalita vody ve Vltavě . Z map znečištění řek je patrné, že např. Vltava až do Prahy je již relativně čistá, což mohu potvrdit. Běžně se v ní koupeme na Braníku v Praze (tj. před průtokem Prahou). Vltava zde podle mapy spadá do II. třídy, tedy jako mírně znečištěná voda a je označena modře Podzemní vody (k 8. 8. 2021) Aktualizace 10. 8. 2021 Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla v 31. týdnu na území ČR celkově normální. Na západě a jihozápadě Čech (povodí Otavy, střední Vltavy, Berounky a horní Ohře) byla hladina silně nadnormální Tábořiště u Soumarského mostu se rozkládá na obou březích řeky a je dalším vhodným místem k zahájení plavby na horním toku Vltavy, zvláště za nízkých vodních stavů. Asi 300 m od mostu na levém břehu je nádraží ČD. Během plavby kolem tábořiště nám cestu za malé vody mohou znepříjemnit časté mělčiny a. Vltava (německy Moldau) je s délkou 430,2 km nejdelší řekou na území Česka. Pramení na Šumavě, u obce Černý Kříž, soutokem Teplé Vltavy a Studené Vltavy.Protéká mimo jiné Českým Krumlovem, Českými Budějovicemi a Prahou a ústí zleva do Labe v Mělníku. Povodí Vltavy s přítoky Malší, Lužnicí, Otavou, Sázavou a Berounkou zaujímá jižní část Čech a spolu.

Rybářské revíry - soupisy revírů. Soupis rybářských revírů ČR a SR on-line. Databáze obsahuje všechny rybářské revíry, na kterých platí svazové povolenky. Kromě základních informací se u každého revíru ukazuje i jeho poloha na interaktivní mapě - s mapou je možné pohybovat, zvětšovat si ji či přepnout na. KOUPACÍ VODY. Zoom in. Zoom ou Plavební mapa - Vltava - Tato mapa byla aktualizována k 30. dubnu 2009. Obsahuje popis vltavské vodní cesty, mapu toku toku od Českých Budějovic po ústí řeky do Labe v Mělníku a přehradní nádrže v měřítku 1 : 15 000

Vltava, km 37 - přítok (Přítok (vodní turistika)) • Mapy

LAVDIS Vodní cesty v České republic

Vltava, vodácká mapa - mapa na šátku. Vodácká mapa Vltavy v měřítku 1:50 000 vytištěná na šátku je unikátní mapa vytvořená speciální metodou transferového sublimačního potisku na polyesterovém hedvábí. Mapu - šátek máte při výletech stále u sebe, ať už v batohu, kapse či jako čelenku na hlavě. Nevadí jí. Vodní nádrž Kamýk nad Vltavou byla vybudována v letech 1956 až 1962 především kvůli vyrovnávání špičkových odtoků z Orlické vodní elektrárny.Nachází se na říčním kilometru 134,730 řeky Vltavy, těsně nad stejnojmennou obcí.Nádrž o délce 10,2 km, objemu 12,9 mil. m 3 a rozloze 195 ha však slouží nejen jako vyrovnávací stupeň, nýbrž i k výrobě. České Budějovice TIC Bosonoha +420 607 030 520 České Vrbné kapitanát +420 607 030 510 Hluboká nad Vltavou kapitanát +420 607 030 51 Obr. 16: Mapa doporučené vodácké akce na Vltavě Doporučený itinerář může mít následující podobu: 1. den - příjezd do Vyššího Brodu (seznámení se základními dovednostmi jízdy na vodě, trénink těchto dovedností u kempu ve Vyšším Brodě, přejezd do vodáckého tábořiště U Tří veverek (6,3 km)

Plavební mapy Labe a Vltavy - jachting

Vodní nádrže a povodí Vltavy. délka videa 02:11. Seznámení s povodím Vltavy a významem a funkcí vodní nádrže. Ukázka se věnuje Vltavské kaskádě, vodní nádrži Orlík a historickým povodním v této oblasti ©Český hydrometeorologický ústav. Správce serveru : Systém využívá informace z Odborných pokynů ČHMÚ pro hlásnou povodňovou službu a aktuální data z měřících stanic ČHMÚ, Povodí s.p., hl. města Prahy (HMP) a dalších partnerských organizací Vodní díla na kanalizovaném úseku LVVC. Kanalizační splavnění řeky představuje výstavbu kaskády jezů, které na sebe navazují svými vzdutími a tím zajišťují celoroční plavební provoz nezávisle na průtokových podmínkách. V případě Labsko-vltavské vodní cesty bylo rozhodnuto o kanalizačním splavnění vydáním. Na stránkách půjčovny lodí Vltava najdete odkazy na tábořiště, kempy na Vltavě, dále informace jako je kilometráž Vltava, jezy na Vltavě či nebezpečné jezy na Vltavě. K dipozici je také jednoduchá stručná mapa sjíždění Vltavy a vodácký plánek splutí Vltavy s vyznačním jezů a kempů Vodácká mapa Otavy. Tuto mapu od nás zdarma dostanete ke každé výpůjčce, ale můžete si ji i vytisknout doma. Pro stažení mapy klikněte na obrázek pravým tlačítkem myši a dejte Uložit obrázek jako. Mapa se Vám uloží do počítače ve velikosti A4, a pak si ji snadno vytisknete

mapa Vltavy INGETOUR - půjčovna lodí a raftů - Vltav

Vltava. Vltava je nejdelší a hlavní česká řeka. Je dlouhá 433 kilometrů. Své jméno dostala dávno před příchodem Slovanů. Slovo wilth je markomanské označení pro divoký, dravý a slovo ahwa je voda, proud, řeka. Vodní díla na Vltavě, která najdeme ve středních Čechách, se řadí k vyhledávaným rekreačním oblastem Chata se nachází v jižních Čechách asi 2 km od malebného městečka Hluboká nad Vltavou. 100 metrů od chaty je restaurace. Z pronajímané chaty je nádherný výhled přímo na rekreační rybník Bezdrev, který patří k největším rybníkům a je vhodný ke koupání, surfování a provozování vodních sportů Půjčovna motorových člunů, šlapadel a paddleboardů a barem na vodě. Kompletní služby na břehu Orlické přehrady. Kotviště lodí, prodej lodí, zimování lodí, zazimování motorů i lodí, servis lodí a půjčovna lodiček, lodí, šlapadel, hausbótu a motorové jachty. Půjčovna kajutových plachetnic a motorových člunů

Vodní dílo Kořensko bylo budováno na řece Vltavě od 80. let 20. století, vlastní betonová část v letech 1986-1991 souběžně s vodním dílem Hněvkovice, se kterým tvoří soustavu vodních děl určených k potřebám jaderné elektrárny Temelín. hráz přehrady se nachází zhruba dva kilometry pod ústím Lužnice do Vltavy v oblasti vzdutí vodní nádrže Orlík. Možnosti koupání: vodní nádrž Lipno, aquapark Lipno, aquapark Frymburk, koupaliště Větřní , rybník Olšina, Hornobranský rybník, bazén Český Krumlov. Blízká lyžařská střediska: Lipno - Kramolín, Frymburk, Sternstein. Turistické cíle v okolí: Stezka korunami stromů. Lipno nad Vltavou - tipy na výle Autokemp Ždáň Slapy nad Vltavou, Praha-západ, Autokemp Ždáň se nachází v nádherné oblasti Slaé vodní nádrže asi.INFORMACE, ceny, foto, hodnocení, ubytování.. www kempy cz - bungalovy, stany, karavany, chatky, pokoje, apartmán Mezi Českými Budějovicemi a Orlíkem roste počet plavidel, která plují po Vltavě. Plavebními komorami České Vrbné, Hluboká nad Vltavou, Hněvkovice a Kořensko proplulo za červenec rekordních 4222 plavidel, odbavily 17.335 lidí. Meziročně stoupl počet plavidel za květen až srpen asi o desetinu.

Bezpečně u vody. České Budějovice - Policisté pomohli vysílené ženě na ferratě i majiteli rozbité lodi Jednu ze sprnových sobot navštívila Marie Kadlecová Českokrumlovsko. Její kroky vedly na Vítkův hrádek, podívala se také kolem Vltavy a navštívila i Čertovu stěnu. O své cestovatelské a výletnické zážitky se Marie Kadlecová dělí na facebookové skupině Výletování doma i v zahraničí. Za poslané fotografie z výletu Marii Kadlecové děkujeme

gps mapa vodní cesty ČR - jachting

Vodovody a kanalizace Břeclav, a.s., mají na starost dodávku pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod. Společnost vlastní nebo provozuje rozsáhlou infrastrukturu, díky níž jsou zásobeny desetitisíce domácnosti po celém Břeclavsku a z části i v regionu Brno-venkov Inzerát Pumpa na vodu ruční v okrese České Budějovice, cena 1500Kč, od Cb Tyn Prodej na Sbazar.cz. Popis: Sigma Standard II Soutokem Černého potoku s Malou Vltavou vzniká Teplá Vltava. V Mrtvém Luhu přivádí svou vodu také Vltava Studená a zde začíná Vltava. Zdrojem vody v lokalitě je malé rozvodnicové vrchoviště. Vody z něj vytékající náleží ke dvěma různým úmořím. Rechswasser, přítok Ilzu a Dunaje, teče do Černého moře, Vltava po soutoku s Labem do Severního moře Příspěvek představuje a srovnává vybrané staré mapy řeky Vltavy. Převážně se jedná o díla z 18. století, výjimečně novější z doby vzniku stabilního katastru...

Toky ve správě Povodí Vltavy, státní podnik pvl

Video: LAVDIS Plavební map

Aktuální stavy hladin na řekách a tocích v České republice. Interaktivní mapa a podrobné grafy. Data poskytl ČHM popis: plavební mapa Vltavy říční km 0,00 - 91,60 (Mělník - Třebenice), měřítko 1:5000, vydavatel PH Rozvojová a.s., vydáno březen 2013 cena: běžná cena 350,00 Kč vč. DPH (15%) AKČNÍ CENA: 299,00 Kč vč. DPH (15%) a při objednání 5ti a více kusů doprava ZDARMA !! Vltava Nejdelší řeka ČR. Pramení na Šumavě, u Mělníka se vlévá do Labe. Labe Pramení v Krkonoších, ústí do Severního moře. Společně s Vltavou důležité pro lodní dopravu. Morava Vlévá se do Dunaje, který odvádí vody do Černého moře. Odra Odvádí vody přes Polsko do Baltského moře. Vlévá se do ní i Lužická. Atlas plavebních map pro rekreační plavbu po nejdelší řece v Česku. Mapy obsahují popis vltavské vodní cesty a pokyny pro plavbu (včetně plavebních znaků). Kilometráž, údaje o mostech a směru jejich proplutí, plochy pro vodní lyžaře a skútry to vše v mapách naleznete. Plus přístavy a možnosti vyvázání, provozní doby plavebních komor, servisní a tankovací. Map Hluboká nad Vltavou, Lovecký zámek rozcestí k ZOO (Bus stop) - detailed map of the area (basic, tourist, satellite, panorama, etc.), route planning, GPS and much more on Mapy.cz

TRANSclasic - vodní doprava Jindřich Mužík; Klatovská třída 2308/172, 301 00 Plzeň; IČO: 12843199; Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku Magistrátu města Plzně od 22. 01. 199 Vodácká sezóna na Vltavě je od Května do Září každý rok. Vltava pramení na Šumavě a je rozdělena vodní nádrží Lipno a Lipno II na horní a dolní tok. Horní tok řeky Vltavy je splavný z Lenory až do Nové Pece, kde začíná vodní nádrž Lipno. Splouvání horního toku trvá 2 dny se zastávkou na Soumarském Mostě Jeden ze zábavnějších jezů na Vltavě. Šlajsna vlevo vede do mohutného válce, který sice není nebezpečný, ale spolehlivě loď zalije vodou. Pod jezem je mělčí voda, dá se tam vylévat a zachraňovat. Za vyšší vody se jezdí přes korunu jezu Hladina Vltavy na limnigrafu v Praze Chuchli přesáhla dne 12.8. ve 12 hodin hladinu odpovídající 3.SPA pro Prahu a dne 14.8. ve 12 hodin kulminovala na stavu 782 cm Souhrnná zpráva o povodni v srpnu 2002 za Povodí Vltavy, státní podni Půjčovna raftů Vltava. Jižní Čechy jsou jednou z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí v České republice. Svědčí o tom každý rok se zvyšující počty návštěvníků tohoto regionu. Nemalý podíl na tomto trendu má i řeka Vltava a turisté dychtící po sjetí královny českých řek

Listy české plavební mapy - Geoporta

Mapa jakosti vody na vodních tocích v Praze (Sledované profily na povrchových tocích a výsledné třídy jakosti, 2011-2012) popis mapy. Pozn.: Prezentace kvality vody v tocích liniemi je pouze orientační. Zdroj: MZO MHMP, Povodí, s.p Vodní elektrárna Slapy (144 MW) Stejně jako Orlík je i akumulační vodní elektrárna Slapy součástí vltavské kaskády a majetkem ČEZ. Nachází se na vodní nádrži Slapy na Vltavě, která byla dokončena v roce 1955 Informace o sdružení. Vítejte na stránkách občanského sdružení Půjčovny lodí a kempy na Vltavě. Členy sdružení spojuje zájem o organizované i soukromé splouvání řeky Vltavy, na ochraně přírody a krajiny kolem řeky Vltavy a na ochraně a rozvíjení kulturních, folklórních a historických památek Povltavského regionu

Rybářský revír 401 016 - vodní nádrž Brnky - Vltava 4 (H

Vodní přehrada Vrané nad Vltavou, Vrané nad Vltavou - Podívejte se, co zajmavého se v okolí děje. Ukážeme Vám podobná místa i kulturu v okolí.. Největšími přítoky vltavy jsou z levé strany Otava a Berounka, z pravé strany pak Lužnice a Sázava. Na Vltavě lidé vybudovali několik vodních nádrží , které zadržují obrovské množství vody a měly by sloužit jako ochrana před povodněmi, k výrobě elektricé energie (vodní elektrárny) či k rekreaci Vodní atrakce. Koupaliště Kralupy nad Vltavou nabízí něco pro všechny. Například rodiny s dětmi si tady opravdu přijdou na své. Mají tady rovnou dva tobogány - dlouhý červený, a kratší rovný modrý. Ten modrý je opravdu rychlý a zabaví i puberťáky. Dalšími atrakcemi jsou vodní hřib a vodní ježek

Vaše zážitky. Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme Vltava je so 430 km (433 km) najdlhšia rieka v Česku.Pramení na Šumave, preteká okrem iného Českým Krumlovom, Českými Budejovicami a Prahou a ústi zľava do Labe v Mělníku.Povodie Vltavy s prítokmi Malšou, Lužnicou, Otavou, Sázavou a Berounkou zaujíma južnú polovicu Čiech a spolu s Labe, za ktorého prítok je Vltava tradične považovaná, vytvára systém odvodňujúci.

Vodácká Mapa Vltavy-rafty Vltav

Lipno, Údolní nádrž Lipno, Lipno I či lipenská přehrada je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952-1959.S rozlohou 48,7 km² jde o největší přehradní nádrž a vůbec o největší vodní plochu na území České republiky (díky čemuž bývá také občas označována za české či jihočeské moře).Délka vzdutí dosahuje 42 km Benátky - Zatímco italské Benátky bojují s nadbytkem vody, Benátky u Pelhřimova mají vodní nádrž 21.7.2013 Povodí Vltavy se brání: znečišťování přehrady Švihov nestoupá, ale kles Podívejte se na hodnocení penzionu Penzion Vltava - Slapy a buďte první, kdo přidá své hodnocení. Ceny najdete v ceníku penzionu Penzion Vltava - Slapy. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí Penzion Vltava - Slapy Chalupa Václav se nachází v atraktivní lokalitě, v blízkosti vodní nádrže Lipno, v klidné části obce Lipno nad Vltavou - Kobylnice, 5 min od cyklostezky, pláží, restaurací, mini golfu, tenisové haly, fit centra. 2km od Skiareálu Kramolín, Stezky korunami stromů, Království lesa, Bobovky, lanového centra, bazénu a Hopsária, 3km od hráze přehrady Lipno, 12km oblíbený..

Plavební mapa VLTAVA Lodní krám

Lipno nad Vltavou - Beach aréna 5.6. - 27.6. víkendy a svátky 10 - 17 hod.. Od 1.7. do 31.8.denně - 9:30 - 19:30, od 5.9. - 27.9 víkendy od 10:00 - 18:0 U Malše i Vltavy chystají Budějovice nové promenády. Nad vodní hladinou by u zahrady biskupství mohly nově viset tři lavičky. Je to další z návrhů, jak vylepšit vztah města a vody. Architektonická studie Město a voda se zaměřuje na klíčová území, jako je centrum města, tj. Zátkovo nábřeží, Mlýnská stoka v parku. Vedle Vody - Rožmberk nad Vltavou 70, Rožmberk nad Vltavou. Další ubytování v okolí; Vedle Vody 0.00 km; Holiday House U Kapitána 0.06 km; No. 42 0.08 km; Penzion Náměstí 0.10 km; Hotel u Martina - Kocábka 0.10 km; Chaloupka U Brány 0.15 km; Pension U Martina 0.24 km; Penzion U Haničky 0.26 km; Ubytování Rožmberk nad Vltavou.

Plány dílčích povodí (Voda, eAGRI)

Kdo by se chtěl zchladit ve Vltavě, může navštívit areál Žlutých lázní či obnovenou plovárnu na ostrově Štvanice. Ti, kteří dávají přednost chlorované vodě, mohou vybírat z desítky bazénů a akvaparků na území Prahy. Základní celodenní vstupné se pohybuje většinou mezi 100 a 200 korunami Podolská vodárna je po 19 letech opět v plném provozu. Neoklasicistní budovu architekta Antonína Engela v roce 2002 poničily povodně, od té doby sloužila jen jako záložní zdroj. Nyní se vodárna dočkala rekonstrukce a Pražany tak může opět zásobovat pitnou vodou z Vltavy. Díky modernizaci technologií je voda kvalitnější a čistší než kdy dřív

Vodstvo v ČRFragmentace říční sítě ČRSTŘEDNÍ ČECHY - ČTENÍ Z MAPY