Home

ČOI

Služby | stadlerinstal

Než se obrátíte na ČOI - informace pro spotřebitele

Jak stížnost podat. Česká obchodní inspekce doporučuje každému, kdo chce podat stížnost, aby se vypravil na nejbližší inspektorát.Vyhnete se tak případným chybám a nedorozuměním, dostanete užitečné rady, případně vás rovnou nasměrují jinam - naprostá většina spotřebitelů se tož na ČOI obrací s podněty, které inspekce není oprávněná řešit ČOI: Prodejce nemusí obsloužit zákazníka bez nasazeného respirátoru. Pro čtenáře mého blogu přístup České obchodní inspekce k odmítání obsloužení nezarespirátorovaných novinka, psala jsem o něm už před měsícem, ale přesto na tento fakt znovu upozorňuji. Česká obchodní inspekce se v poslední době čím dál. ČOI kontroluje a dozoruje prodávající nebo dodávající výrobky a zboží na vnitřní trh, poskytující služby nebo vyvíjející jinou podobnou činnost. Fotogalerie Zobrazit 2 fotografi

ČOI kontroluje a dozoruje právnické a fyzické osoby prodávající nebo dodávající výrobky a zboží na vnitřní trh, poskytující služby nebo vyvíjející jinou podobnou činnost na vnitřním trhu, poskytující spotřebitelský úvěr nebo provozující tržiště (tržnice), pokud podle zvláštních právních předpisů. ČOI doporučuje spotřebitelům, aby si ověřovali všemi dostupnými způsoby informace o zprostředkovateli úvěru či jeho poskytovateli a v případě zprostředkování úvěru požadovali písemnou smlouvu, od níž lze nově také do 14 dnů po uzavření (stejně jako to platí u smlouvy o spotřebitelském úvěru) odstoupit Česká obchodní inspekce - Inspektorát Plzeňský a Karlovarský (se sídlem v Plzni) Pro poskytování on-line služeb serverů EBE provádíme monitoring veškerého provozu ze všech IP adres přistupujících k serverům EBE. Tento monitoring provádíme z bezpečnostních důvodů a pro zamezení podvodům a škodám na počítačových. Česká obchodní inspekce (ČOI) informovala, že se v poslední době čím dál častěji setkává s dotazy ohledně údajné diskriminace spotřebitele, který není bez respirátoru vpuštěn do prodejny, nebo ho zaměstnanci odmítnou obsloužit. Obchodní subjekty ani zaměstnanci se přitom ničeho špatného podle právničky nedopouští, a kdyby měl soud takový spor mezi.

Pokud si zákazník nenasadí roušku nebo respirátor při vstupu do obchodu, prodejce ho nemusí obsloužit. Informovala o tom Česká obchodní inspekce (ČOI), která v poslední době řešila několik stížností na domnělou diskriminaci spotřebitelů. Prodejci se řídí mimořádným opatřením a vykázáním zákazníka chrání veřejnost i zaměstnance ČOI od ledna do června odebrala 1376 vzorků, z toho 16 nesplňovalo normy (sedmkrát LPG, šestkrát nafta, dvakrát biolíh a jednou benzin). Například jedna z předloni pokutovaných čerpacích stanic odebírala benzin od státem vlastněné společnosti Čepro. Přestože reklamaci nekvalitní dodávky pak Čepro uznalo, státní. ČOI varuje: Podvodných e-shopů přibývá! KOMPLETNÍ SEZNAM. Video nelze přehrát, protože máte aktivní AdBlock. Téma: ČOI. e-porovnani.cz. Na e-shopu je prodávána obuv. Jedná se o opuštěnou doménu, která nejspíš původně sloužila k jinému účelu než k prodeji obuvi. Překlad do češtiny je strojový Popisek: ČOI reklama Povinnost nosit respirátor (nebo obdobný prostředek) ve vnitřních prostorech aktuálně stanoví mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví a prodejce se rozhodně nedopouští diskriminace, pokud nevpustí do provozovny zákazníka bez respirátoru (nebo obdobného prostředku)

Česká obchodní inspekce - Wikipedi

Seznam čerpacích stanic pokutovaných po kontrole ČOI. Aktualizováno 1. 3. 2021 21:33. Česká obchodní inspekce zveřejňuje seznam čerpacích stanic, u nichž zjistila nedostatky v jakosti nebo složení prodávaných pohonných hmot. Foto: Thinkstock. Související individualizované konzultace s pracovníkem ČOI poskytuje zájemcům také možnost získat automatizovaně základní in-formace o spotřebitelských právech a činnosti České obchodní inspekce. Myslím, že se tímto krokem podařilo zefektivnit služby nejen pro spotřebitele, ale v případě potřeby i pro podnikatele Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nebezpečnou cestovní USB nabíječkou, která se objevila na českém trhu. Při kontaktu s USB konektorem uživateli hrozí úraz elektrickým proudem, případně i smrt. ČOI nařídila stažení výrobku z trhu ČOI, kvalita, pohonné hmoty, LPG, TZ. autor: Tisková zpráva. Jinde na netu: Pro pevnější erekci krmte partnera cibul í Přísady, díky kterým bude káva ještě zdravější. reklama. Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena.. ČOI varuje: Podvodných e-shopů přibývá. KOMPLETNÍ SEZNAM. V Česku raketově narůstá počet internetových obchodů, ze kterých se zakoupeného zboží či služeb nikdy nedočkáte. Česká obchodní inspekce (ČOI) před těmito prodejci dlouhodobě varuje a na svém webu zveřejnila jejich seznam. V následujícím článku vám.

ČOI není kompetentní k řešení tohoto sporu, návrh je podán po uplynutí lhůty 1 roku od uplatnění práva u prodávajícího poprvé, návrh není podepsán, přestože ČOI spotřebitele o podpis žádala, návrh není kompletní i přesto, že ČOI vyzvala k jeho doplnění nebo k dodání podkladů, návrh je zjevně bezdůvodný 10. 2020. České zákony PayPal strháváním peněz z neaktivních účtů podle České obchodní inspekce neporušuje, reaguje tak na ve středu oznámenou změnu podle níž společnost začne strhávat poplatek 300 Kč za účty, které uživatel nepoužil více jak rok. Pokud je váš účet PayPal neaktivní po dobu alespoň 12 po. ČOI kontroluje podmínky skladování a dopravy výrobků, tak aby zůstala zachována jejich kvalita a zdravotní nezávadnost, použitá měřidla a míry, dodržování dohodnutých a stanovených podmínek i plnění specifických úředních předpisů.Důraz je kladen na zjišťování, zda nedochází ke klamání spotřebitele a zda je daný výrobek či služba bezpečný Česká obchodní inspekce (ČOI) je státní orgán, který dohlíží nad výrobci a dovozci zboží nebo těmi, co je uvádí na trh. Kontrolovat může například označení výrobků, správné účtování ceny, dodržování hygienických podmínek, bezpečnost výrobku před vpuštěním na trh v ČR, ale třeba i to, zda nedochází k diskriminaci spotřebitele ČOI nemá pravomoc rozhodovat o reklamacích zákazníků. Pokud nakoupíte zboží v e-shopu a následně nejste spokojeni s průběhem reklamace u prodejce, Česká obchodní inspekce není oprávněna vstupovat do sporu. Jedná se o občanskoprávní spor, který rozhoduje soud

Pokud prodávající z důvodu ochrany před šířením nemoci COVID-19 odmítne obsloužit zákazníka, který porušuje opatření tím, že nemá předepsaný ochranný prostředek dýchacích cest, nelze takové jednání považovat za zakázanou diskriminaci ve smyslu § 6 zákona o ochraně spotřebitele, neboť sleduje legitimní cíl - ochranu dalších zákazníků a zaměstnanc ČOI bude intenzivně pokračovat v kontrolách on-line prodejců, jelikož vývoj trendu obchodních transakcí v tomto segmentu prodeje naznačuje další intenzivní zvyšování objemů obchodů, řekl k výsledkům kontrol ředitel ČOI Mojmír Bezecn Stanovisko ČOI k vymáhání povinnosti nosit respirátor uvnitř provozoven | UEPA. Dovolujeme si Vás tímto informovat, že podle aktuální tiskové zprávy České obchodní inspekce (dále jen ČOI ) se prodejce nevpuštěním zákazníka bez ochrany horních cest dýchacích do provozovny (či jeho neobsloužením) nedopouští. ČOI: DISKRIMINACI SPOTŘEBITELE NELZE TOLEROVAT V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ. Diskriminace spotřebitele je velmi problematická záležitost, která se prokazuje velmi nesnadno, neboť v některých případech spotřebitelé považují za diskriminaci jednání, na které má prodávající právo a nelze je za diskriminaci považovat, v jiných případech si diskriminační jednání nechají. 4. 2015. Nakupujete-li zboží v bazarech již použité zboží pak vězte, že i v tomto případě nese obchodník za určitých podmínek odpovědnost za vady. I na prodej věcí z druhé ruky se totiž vztahují pravidla zákona o ochraně spotřebitele a občanský zákoník. Jak ale zjistili inspektoři České obchodní inspekce (ČOI.

Inspektoři ČOI se zaměřili na lékárny

ČOI: kdy a jak se na ni obrátit? - FinExpert

ČOI registruje stížnosti na dodání zboží s velkou časovou prodlevou, případně nedodání zboží vůbec. vanslevne.cz - Podle informací od spotřebitele po uhrazení za zboží strhnuto z účtu při platbě kartou více, než mělo být. Objednané zboží nepřichází a obchod nekomunikuje, nemá ani kontakty ČOI kontrolovala reflexní pásky. Skoro všechny propadly. Policisté každý podzim upozorňují na to, že chodci mají povinnost nosit na sobě reflexní prvky. Je to jak pro jejich bezpečnost, tak pro bezpečnost a klid řidičů. Ovšem podle zjištění České obchodní inspekce (ČOI) nevyhovuje až 90 % reflexních pásků, které. Dohled nad dodržováním povinností vyplývajících ze zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, vykonává Česká obchodní inspekce (ČOI). V případě sporu mezi poskytovatelem služby a spotřebitelem, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového.

ČOI. Bacha na EET cedulky, bez nich hrozí pokuta až 50 tisíc 20. 12. 2016 | Aleš Pospíšil. Kotrola ČOI: 85 % poskytovatelů nebankovních půjček klame spotřebitele 19. 12. 2014 | Aleš Pospíšil. ČOI: Drahé telefonáty po novele zákona musí skončit 29. 4 Česká obchodní inspekce (ČOI) toleruje prodej nelegálních respirátorů s označením KN95 a N95, kterým na rozdíl od respirátorů třídy FFP2 chybí certifikace podle evroé normy, tvrdí Asociace nanotechnologického průmyslu. ČOI nařčení však odmítá ČOI - kontroly internetových prodejců. Česká obchodní inspekce ČOI kontrolovala v 1. čtvrtletí tohoto roku dodržování právních předpisů v oblasti internetového prodeje. Provedla celkem 890 kontrol a nedodržení příslušné legislativy zjistila ve více než 50 %. Objem internetového obchodování se v období pandemie.

Celkově loni ČOI pak pravomocně uložila 1803 pokut v hodnotě 8 294 500 Kč. Pro porušení povinností stanovených zvláštními právními předpisy byl uložen zákaz prodeje na 5998 kusů výrobků v celkové hodnotě 302 650 Kč a zákaz používání na 250 kusů neověřených měřidel ČOI provedla loni 360 kontrol, přičemž nejvíce pochybení odhalila v Jihomoravském a Zlínském kraji. Asi 80 procent předváděcích akcí podle inspektorů neprošlo. Letos zatím kontroloři vyrazili na osm předváděček a většina z nich jejich požadavkům nevyhověla. Ani pokuty za 21 milionů korun, které loni ČOI rozdala. ČOI varuje před čínskou nabíječkou, která může způsobit i smrt. Česká obchodní inspekce varuje před nebezpečnou USB nabíječkou, kterou nabízejí některé české obchody. Při jejím používání hrozí úraz elektrickým proudem nebo dokonce smrt. Nebezpečná nabíječka pochází z Číny a u nás se prodávala pod. Romy neobsluhujeme, mohou mít žloutenku aneb co dělat s ČOI milující diskriminaci. Vím, že se člověk těžko smiřuje s tím, že právní stát zemřel. Pro mne samotnou je to extrabolestivé prozření! Nicméně přes tento fakt nemá cenu přestávat bojovat, ale klíčové je volit nové strategie a ne pořád dokola podávat. ČOI objevila nebezpečný tlakový hrnec. Okamžitě jej zakázala a varuje všechny, kteří ho mají doma. ČOI objevila nebezpečný tlakový hrnec. Okamžitě jej zakázala a varuje všechny, kteří ho mají doma. 1. září 3 minuty čtení. Pozor na nabíječku, která může zabíjet. Výrobce ji musí stáhnout z prodeje. Pozor na.

ČOI strká hlavu do písku. Na Heuréce u hlavního produktu respirátoru KN95/FFP2 vyjede přes 150 obchodů a v nich nemá platné CE ani výjimku snad ani jeden e-shop (ne, ty certifikáty, co tam mají to opravdu nejsou). ČOI o tom ví, ale na tyto podněty vůbec nereaguje. Ta vám akorát řekne, jak to má být správně V šesti případech ČOI zakázala pohonné hmoty dál prodávat. Celkem se jednalo o 30.116,65 litru pohonných hmot v hodnotě 926 962,73 korun. Zákaz prodeje se týkal: · 18 354,30 l motorové nafty v hodnotě 557 271,76 Kč. · 10 380,35 l automobilových benzinů v hodnotě 331 133,17 Kč. · 1 382,00 l ethanolu E85 v hodnotě 38 557,80. Česká obchodní inspekce (ČOI) v letošním roce eviduje dalších asi 20 stížností na firmu Centrální výběrové řízení (CVŘ), které již v minulosti udělila pokutu 900 tisíc korun za nekalé praktiky při přeprodeji energií. Jak uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich, pokutu již potvrdil i Městský soud v Praze a firma podala kasační stížnost k Nejvyššímu. Česká obchodní inspekce ČOI Hradec Králové, Evroá databanka, ČOI Česká obchodní inspekce Regionální inspektorát pro oblast Hradec Králové Poradna pro spotřebitele kontrola jakosti vyřizování stížnosti služby výrobky - Evroá databank Mluvčí ČOI Jiří Fröhlich v reakci sdělil, že technické normy v českém právním řádu nemají samy o sobě obecnou závaznost a označení KN95 nebo N95 na respirátoru neznamená nic zavrženíhodného. 10 fotografií Devět nebezpečných hraček, které se dostaly na náš trh..

ČOI: Obchody mohou prodávat o Vánocích, zákaz má v nouzi výjimku. Na snímku z 20. prosince 2020 je Zlatá neděle v nákupním a zábavním centru Olympia v Brně. ČTK/Zehl Igor. Praha - Obchody s provozovnami nad 200 metrů čtverečních mohou mít letos o vánočních svátcích otevřeno Ekonomické zpravodajství k tématu ČOI - zprávy z portálu kurzy.cz, agenturní zpravodajství, z finančních portálů, z velkých zpravodajských serverů, ministerstev a dalších zdrojů. Monitoring internetu: 'ČOI' na jednom místě Podle ČOI došlo k poškození spotřebitele ve výši 1 koruny. Žádný jiný prohřešek obchodní inspekce neodhalila. Ke konci dubna firma Neonky zaslala vyjádření, že by již měly být veškeré objednávky i storna vyřízeny. Jste vrazi, já zastánce lidskosti! Slováková se vzteká kvůli Babišovi a antirouškařů Praha - Obchodníci stále porušují zákaz prodeje alkoholu mladistvým. Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila ve třetím čtvrtletí minulého roku porušení předpisů téměř u 43 procent kontrolovaných prodejců alkoholu a tabáku. Obchodníci nejčastěji neseznámili zákazníky s cenou výrobků, ve 141 případech ale také porušili zákaz prodeje alkoholu osobám.

ČOI varuje: Podvodných e-shopů přibývá! KOMPLETNÍ SEZNAM

 1. Téma ČOI na blesk.cz. Přečtěte si veškeré aktuální informace o tématu ČOI - nejnovější články, aktuality, fotografie, videa. Kompletní zpravodajství na blesk.c
 2. ČOI: Kontrolovat bezpečnost pouťových atrakcí je komplikované. Inspektoři ČOI kontrolují také poutě, a to nejen stánkový prodej, ale zabývají se i bezpečností jednotlivých zábavních atrakcí. Od roku 1997 platí zákon o technických požadavcích, který specifikuje, co mají atrakce splňovat. Těch vyrobených do roku.
 3. covním obchodem, který užívá agresivní a klamavé obchodní praktiky. Za poslední tři roky obdržela 83 stížností na tento obchod. Firma již dostala pět pokut v celkové výši 1,58 milionu korun. ČOI to uvedla v tiskové zprávě

Kvalita pohonných hmot je horší

 1. Ředitel východočeské pobočky ČOI Jiří Pěkný rozkryl miliardovou kauzu chybných cen půjček na ojetiny. Byl však odvolán, prý za to, že obvinil své kolegy z neschopnosti či korupce. Nyní podává trestní oznámení. V rozhovoru pro MF DNES říká, že hodlal navrhnout pokutu pro velký autobazar, na což po jeho odvolání z vedoucí funkce patrně nedojde
 2. ČOI. Inspektoři objevili nebezpečné dívčí šaty! Vašemu dítěti hrozí uškrcení, varují. Na trhu se objevily dívčí šaty, které nesplňují bezpečnostní požadavky pro dětské oblečení. Při běžném nošení totiž může dojít i k uškrcení. Česká obchodní inspekce (ČOI) proto nařídila okamžité stažení z prodeje
 3. ut
 4. Trik s metrem neuznáme, vzkazuje ČOI řetězci Albert. Za otevřené prodejny hrozí pokuta. Petr Kučera. 26. 10. 2016 10:10. Česká obchodní inspekce neuznává výklad, podle něhož se na metro vztahuje výjimka zmiňující železniční stanice. Pokud řetězec Albert neustoupí a nechá tyto obchody otevřené, mohl by spor s ČOI.
 5. ČOI udělila pokuty ve výši přesahující 5,3 milionů korun. Za porušení povinností vyplývajících ze zákona o ochraně spotřebitele a dalších právních předpisů uložila ČOI provozovatelům internetových obchodů za loňský rok celkem 637 pokut v celkové hodnotě 5.324.300,- Kč
 6. Celkem 1376 odebraných vzorků pohonných hmot, z nichž největší podíl tvořila motorová nafta a benzín. Česká obchodní inspekce (ČOI) se však pravidelně zaměřuje a sleduje také na jiné druhy pohonných paliv, četně CNG, LPG či FAME. Kvalita odebraných vzorků se v první pololetí roku 2021 oproti stejnému období roku 2020 mírně zhoršila, konkrétně z 0,7 procenta.
 7. Naposledy budou pracovníci ČOI v těchto prostorách spotřebitelům radit 7. a 21. srpna. V případě, že se nově stanovené časy pro PIS neosvědčí, opakované fronty nebude možné zvládnout do 17 hodin apod., je ČOI připravena situaci v tom kterém městě individuálně řešit

Pak-čoi s vejci postup přípravy receptu: 1: Čínské zelí očistíme, omyjeme, necháme okapat a nakrájíme na kousky. Oloupanou cibuli nakrájíme na kostičky. Chilli papričky rozpůlíme, odstraníme semínka, omyjeme a nakrájíme najemno. 2 ČOI proto zakázala používání obou přístrojů, u kterých jednoznačně prokázala, že výsledky běžného krevního rozboru ve srovnatelných parametrech neodpovídají hodnotám naměřeným APM. Výsledky svých zjištění předala ČOI příslušnému orgánu dozoru a doporučila přezkoumat certifikát vydaný notifikovanou. Česká obchodní inspekce (ČOI) nechala z trhu stáhnout nebezpečný světelný řetěz, který se prodává pod názvem Phenix LED LIGHT. Pro spotřebitele při jeho užívání hrozí úraz, případně až smrt po zásahu elektrickým proudem. Inspekce o tom dnes informovala v tiskové zprávě ČOI v nedávné době zaznamenala trend nárůstu e-shopů, které vznikají na exspirovaných doménách s českou koncovkou. Internetové obchody, které nejčastěji nabízí obuv, oblečení či kosmetiku, spojuje nedohledatelný majitel a řada přestupků proti českým právním předpisům

ČOI - Význam zkratky, obor Státní správa ZKRATKY

Nela Slováková řeší vážné problémy: Její podnikání prošetřuje ČOI i policie. Nela Slováková (31) musí během karantény řešit závažné problémy. Brněnská podnikatelka se rozhodla prodávat na svém e-shopu roušky, které podle jejích slov obsahují aktivní stříbro. K rouškám svým sledujícím na Instagramu. Liberec a ČOI se spojily na obranu seniorů. Liberecká radnice spojila síly s Českou obchodní inspekcí (ČOI), aby společně ochránily co nejvíce seniorů před nekalými praktikami na některých předváděcích prodejních akcích, pro jejichž organizátory se v českém prostředí vžilo pojmenování šmejdi. Pořadatelé. ČOI - nebezpečné hračky. Česká obchodní inspekce zjišťuje několik desítek případů nebezpečných hraček, které neodpovídají normám pro EU. Tyto hračky často představují pro děti závažné riziko poškození jejich zdraví. Aktuality o těchto výrobcích a další zajímavosti naleznete na stránkách ČOI. Nezávadné. Telefonátů, dotazů a podnětů na Českou obchodní inspekci denně směřuje 70 a 10 z nich se týká přeprodejců energií, přibližuje situaci mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Existují dva způsoby, kterými se snaží obchodníci získat o potenciálních odběratelích informace a. Česká obchodní inspekce (ČOI) upozornila na další nebezpečnou cestovní nabíječku, která byla dostupná na tuzemském trhu. Izolace mezi primární a sekundární částí výrobku není dostatečná, v případě jejího průrazu tak uživateli hrozí riziko smrtelného úrazu elektrickým proudem. Nabíječka musí být okamžitě stažena z trhu

ČOI varuje před nebezpečnou nabíječkou od Swisstenu. Může způsobit smrt. Michael Chrobok 16. 4. 2021 Bleskovky 4 komentářů 2 minuty čtení. Ne nadarmo se doporučuje používat s koupeným telefonem pouze certifikované vybavení přímo od výrobce. Některé firmy už dokonce zašly tak daleko, že s kabely a nabíječkami od. 1 Maso nakrájené na kousky marinujte podle základního postupu 1 hodinu a pak sceďte. Rozložte si maso, omáčku, zeleninu a všechny ostatní přísady poblíž sporáku, abyste je měli po ruce. 2 Ve woku na středním plameni rozpalte asi 6mm oleje. Přidejte maso a pomalu opékejte a míchejte 30 sekund, až zesvětlá

Pošlu na vás ČOIku! Jak stížnost doopravdy podat

 1. Jak používat zeleninu pak choi | rady a tipy. Pak choi neboli čínské zelí je brukvovitá zelenina stejně jako naše klasické zelí. Jeho využití se u nás omezilo pouze na přípravu zeleninových salátů, existuje však více způsobů, jak pak choi v kuchyni používat. V dnešní době je j..
 2. Česká obchodní inspekce. Česká obchodní inspekce (ČOI) je orgánem státní správy podřízeným Ministerstvu průmyslu a obchodu, který dohlíží na kvalitu prodeje v České republice. Na ČOI se může spotřebitel obrátit v případě, že u prodejce narazil na pochybení, které se týká například klamavého označení ceny a.
 3. Nový přehled pokut od ČOI Před 12 dny Projděte si seznam pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci v posledních osmi měsících
 4. Dobrý den. Dnes v Krnově (Moravskoslezský kraj) jsem v Hrušce na Opavské ulici udělal nákup za cca 500 Kč. Měla jsem sebou dvě děti 3,5 let.Proto jsem si účtenku skontrolovala až doma
 5. Česká obchodní inspekce (ČOI) zahájí správní řízení s pražským dopravním podnikem. Podle ČOI používá DPP nekalé obchodní praktiky, když nabízí takzvané jízdné zdarma pro děti. Aby mohly v Pražské MHD cestovat děti zdarma, musí ty mladší mít vlastní průkaz a starší si pořídit kartu opencard a nechat si na ni za poplatek nahrát údaje
 6. Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej další nebezpečné USB nabíječky pro mobilní telefony. Může způsobit až smrtelný úraz elektrickým proudem. Prodejce musí výrobek okamžitě stáhnout z tuzemského trhu, spotřebitelé mají nárok na vrácení peněz
 7. 4. 2021. Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila nebezpečnou nabíječku pro mobilní telefony. Podle inspektorů hrozí vysoké riziko úrazu elektrickým proudem, okamžitě proto nařídili její stažení z trhu. Pokud nabíječku máte doma, rozhodně ji nepoužívejte. Jedná se o USB nabíječku SWISSTEN CLT304 v plastovém lůžku a.

ČOI: Prodejce nemusí obsloužit zákazníka bez nasazeného

 1. ČOI. Ekonomika Zákon porušily ve třetím kvartále čtyři pětiny e-shopů luk 13. 11. 2020 Čtyři pětiny internetových obchodů porušily ve 3. čtvrtletí zákon o ochraně spotřebitele. Česká obchodní inspekce (ČOI) kvůli tomu uložila 169 pokut celkem za více než 1,3 milionu korun. Provozovatelé například často.
 2. Ing. Mgr. Jiří Fröhlich je tiskový mluvčí České obchodní inspekce. Kromě finančních sankcí ukládá ČOI i ochranná opatření, typicky se jedná o zákazy prodeje či uvádění na trh v případě rizikových výrobků, resp. jejich stažení z trhu
 3. Česká obchodní inspekce (ČOI) nechala z trhu okamžitě stáhnout nebezpečnou vánoční svítící dekoraci ve tvaru soba. Pokud se uživatel dotkne části výrobku, která je pod napětím, může mu zásah elektrického proudu způsobit vážný úraz, případně až smrt. Inspekce o tom dnes informovala v tiskové zprávě
 4. ČOI uložila prodejci ochranné opatření dle ust. § 50 odst. 3 zákona č. 90/2016 Sb., o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh, kterým je okamžité stažení uvedeného výrobku, jež je nebezpečný a již byl uveden na trh
 5. Pevnější pak čoi salát snadno opečete, nerozpadá se a zůstane příjemně pevný na skus. Nebojte se ožehlých okrajů, jejich hořkost skvěle vyvažuje sladkost omáčky. Ideální zimní jídlo, které je hřejivé, vydatné, a přesto lehké
 6. ČOI na základě takového podnětu a po jeho prošetření zařadí internetový obchod na seznam rizikových eshopů, který vede na svých internetových stránkách. Díky tomu můžete zabránit dalším lidem, aby v eshopu nakoupili a dostali se do stejně nepříjemné situace, jako Vy
 7. ČOI i v roce 2019 kontrolovala dodržování zákona o obalech 28. 5. 2020 | autor: ČOI 0. Česká obchodní inspekce provedla v roce 2019 kontroly dodržování zákona č. 477/2001 Sb., o obalech. Převážnou část kontrol prováděla v obchodních řetězcích a centrech, ale zjišťovala také situaci v menších provozovnách a.

Česká obchodní inspekce (Ostrava, Třebovice) • Firmy

13/11/2011. Z organizačních důvodů nebude dne 16. 11. 2011 zajišťovat poradenskou službu ČOI na Magistrátu města Děčín, Mírové nám. 5. Náhradní termín poradny proběhny 23. 11.2011 v obvyklém čase v zasedací místnosti ekonomického odboru. V případě naléhavých dotazů z řad spotřebitelů je možné kontaktovat. Čoi zakÁzala na trhu vÝrobek s nÁzvem prstovÉ barvy creatoys Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu hračku, která může znamenat pro děti riziko. Jedná se o výrobek, který se nabízí a prodává pod názvem Prstové barvy CREATOYS Téma: ČOI. Jakub Černý /. Alza.cz nemusela zavírat na Velikonoce, inspekce má zmatek v pojmech Klíčové slovo: ČOI. 1. března 2021 · Zprávy. Přívěšek ve tvaru panenky může být nebezpečný, varuje ČOI. 4. září 2020 · Mluvčí ČOI Jiří Fröhlich: Za zrušené zájezdy od 1. září chtějte peníze. Lex voucher platil do 31. srpna. 10. září 2019 · Zprávy ŽÚ ani FÚ a už vůbec ČOI s tím fakticky nic neudělá, vezme to jen jako podnět, ale ojedinělý případ nebude důvodem např. pro zahájení správního řízení spíše se mi pozdává jeho přístup jako podvodný, policie je povinna přijmout oznámení podle § 209/1 TZ - podvod - obohatil se na váš úkor, vyhýbá se vám.

Česká obchodní inspekce - jak postupovat v případě podání

Pobočka ČOI v Pardubicích skončila. Více než 16 let se mohli nespokojení spotřebitelé z Pardubicka obrátit přímo ve svém krajském městě na Českou obchodní inspekci. Nyní je ale všechno jinak, lidé budou muset jezdit do Hradce Králové, protože právě tam se totiž inspektoři z Pardubic stěhují. Situace je. Celkem 1376 odebraných vzorků pohonných hmot, z nichž největší podíl tvořila motorová nafta a benzin. Česká obchodní inspekce (ČOI) se však pravidelně zaměřuje a sleduje také na jiné druhy pohonných paliv, četně CNG, LPG či FAME. Kvalita odebraných vzorků se v první pololetí roku 2021 oproti stejnému období roku 2020 mírně zhoršila, konkrétně z 0,7 procenta. ČOI kvůli tomu rozhodla, že plavky musí být staženy z trhu. Nařídila také, že prodejci musí převzít zpět už prodané plavky od všech zákazníků, kteří si výrobek pořídili

Cigarety, výstražné obrázky, rakovina, tabák, kouření můžeDěti si alkohol koupí snadno

ČOI: Drahé telefonáty po novele zákona musí skončit - Haló

Jaké jsou priority kontrol ČOI na čerpacích stanicích v roce 2016 mimo paliva? V rámci kontrolních a dozorových pravomocí provádí Česká obchodní inspekce standardní kontroly prodeje doplňkového sortimentu, to znamená, zda prodávající při prodeji výrobků dodržuje povinnosti stanovené v zákoně č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, jakož i. ČOI zatím případ prošetřuje. Jde o první věc takového typu, nemáme zkušenosti s podobným přístupem jiného dopravního podniku v rámci našich minulých kontrol, uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Podle Iwoniaka jde i diskriminaci především pro ty, co nejsou z Ostravy a hrozí jim, že jim neprojeté peníze propadnou ČOI kontroluje ochranné rukavice, které jsou pro své univerzální využití velice žádané, pravidelně. V roce 2019 vykázala nedostatky podle ČOI více než polovina rukavic, u kterých. Zákaz prodeje o státních svátcích nedopadá na výdejny e-shopů, včetně těch velkých. Nejvyšší správní soud (NSS) tento týden vyhověl kasační stížnosti společnosti Alza.cz, a postavil se tak proti právnímu názoru České obchodní inspekce (ČOI), zjistila ČTK z úřední desky. NSS poukázal na rozdíly mezi prodejem zboží přes e-shop a jeho výběrem a koupí v.

VYCHÁZÍ FOOD SPECIÁL MARIANNE

Česká obchodní inspekce - Inspektorát Plzeňský a

To, že zákon přisuzuje prodávajícímu odpovědnost za vadu jen v prvních šesti měsících, však neznamená, že by měl prodávající později na odůvodnění zamítnuté reklamace zcela rezignovat 5 Napařená zelíčka pak čoi rozčtvrťte. Ryby vyjměte z pařáčku, špalíčky cibulek vyhoďte a ryby vložte na talíře. Přidejte po dvou čtvrtkách pak čoi a hlívy a vše posypte zázvorem, chilli a cibulkou. Na závěr přelijte glazé, chilli olejem a podávejte s restovanou jasmínovou rýží. NĚCO NAVÍ

Recept: Thajské zelené kari s rýží | TradičníreceptyTažení proti „šmejdům“: Král předváděček Beckhäuser končí

ČOI dnes v tiskové zprávě a na svém webu z veřejnila i seznam subjektů, jimž uložila pokuty nejméně ve výši 100.000 korun. Z celkového počtu 365 kontrol zjistila inspekce porušení právních předpisů při 262 kontrolách, byť ne všechna porušení se týkala nekalých obchodních praktik ČOI považuje rozhodnutí podle mluvčího Jiřího Fröhlicha za překvapivé, zejména kvůli tomu, že správní soudy jí dosud dávaly v obdobných případech za pravdu, že zákon o prodejní době platí i pro provozovny internetových obchodů s plochou nad 200 metrů čtverečních ČOI podruhé ve velmi krátké době vydala upozornění na nebezpečnou nabíječku a nařídila její okamžité stažení.Zatímco minule se jednalo o čínský výrobek Swissten CLT304, tentokrát je na obalu uvedena jako výrobce česká společnost ETA, a.s., se sídlem ve Zlíně. Jedná se o výrobek USB nabíječka, model GoGen ACH 100, 1xUSB, 1A, stojí v tiskové zprávě. Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nebezpečnou vánoční světelnou dekorací ve tvaru svíčky dovezenou z Číny. Pokud se uživatel dotkne části výrobku, která je pod napětím, může mu zásah elektrického proudu způsobit vážný úraz, případně až smrt